مقالات اخبار انتخابی
 • چهارمین دوسالانه عکس فرش دستباف برگزار می شود

  دبیرخانه چهارمین دوسالانه عکس فرش دستباف به زودی تشکیل می شود.

  يکشنبه, شهريور 30, 1393 12:00 ق.ظ
 • ابطال شیوه نامه نحوه تشکیل و فعالیت اتحادیه بافندگان فرش دستباف از سوي دیوان عدالت اداری

  تهران – هیات عمومی دیوان عدالت اداری شیوه نامه نحوه تشکیل و فعالیت اتحادیه بافندگان فرش دستباف ( موضوع ماده 77 قانون نظام صنفی) مصوب «مسعود میرکاظمی» وزیر بازرگانی دولت نهم، در پنجم بهمن ماه سال 85 را ابطال کرد. 

   

  يکشنبه, شهريور 23, 1393 12:00 ق.ظ
 • روش از بين بردن لکه ها از روی قالی

  در صورتی که لکه ای در روی قالی ايجاد شود علاوه بر پاک کردن لکه از روی فرش، مايعاتی که به پشت قالی رسوخ کرده را بايد تميز نموده و در معرض هوا پشت قالی را قرار داده تا مانع از ايجاد کپک شود و از پوسيدگی قالی جلوگيری شود.

  چهارشنبه, شهريور 05, 1393 08:41 ب.ظ
 • حضور اتحادیه تعاونی های فرش دستبافت روستایی در بیست و سومین نمایشگاه فرش دستبافت

  اتحادیه تعاونی فرش دستبافت روستایی استان در بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف ایران که اول شهریور با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و ‏تجارت در محل نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافته و تا هفتم شهریور ادامه خواهد داشت، حضور یافت.

  چهارشنبه, شهريور 05, 1393 12:00 ق.ظ
 • رشد وزنی و ارزشی صادرات فرش دستبافت طی ماه های گذشته

  در آیین گشایش بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف ایران، حمید کارگر، سرپرست مرکز ملی فرش ‏دستباف ایران گفت: طی ماههای گذشته رشد وزنی و ارزشی صادرات فرش دستباف را شاهد بوده ایم و ‏تلاش داریم تا پایان سال، صادرات را رونق بخشیم.‏

  سه شنبه, شهريور 04, 1393 07:05 ب.ظ
 • چرا باید از قالی استفاده نماییم ؟

  قالی در میان همه کفپوشهای دیگر از جایگاه ویژه ای برخوردار است و ویژه گیهای این هنر ارزنده ایرانی برای همه ملل و اقوام شناخته شده است. با این حال همگان در خصوص ترویج استفاده از قالی در بین خانوارها وظیفه مندیم و باید از هر فرصتی برای طرح وجوه تمایز آن با سایر کفپوشها استفاده نماییم. با انجام این مهم علاوه بر تامین سلامت روحی و جسمی دوستانمان منافع مادی آنان را هم حفظ نموده به رونق هنری که در ابعاد مختلفی برای جامعه مفید است کمک نموده ایم.

  سه شنبه, شهريور 04, 1393 12:00 ق.ظ
 • قالی هریس، همچنان گزینه خرید

  یادداشت فوق گزارشی است در خصوص قالی هریس برای خریداران و علاقمند این نوع قالیهای درشت بافت زیبای روستایی منطقه آذربایجان، تا بتوانند با شناخت بهتر اقدام به خرید نمایند.

  يکشنبه, شهريور 02, 1393 07:36 ب.ظ
 • اخبار خوش نمایشگاه بیست و سوم فرش دستبافت کشور

  بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف ایران عصر روز شنبه یکم شهریورماه با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و شمار فراوانی از مسوولان در کنار فعالان هنر- صنعت فرش دستباف و نیز مهمانان خارجی این رویداد گشایش یافت.

  يکشنبه, شهريور 02, 1393 06:45 ب.ظ
 • قالی؛ چگونه بخریم؟ چگونه نگهداری کنیم؟

  قالی نه تنها یک کالای کاربردی و مصرفی است بلکه بافته ای است دارای جنبه های گوناگون هنری، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... که باید به هنگام خرید آن دقت فراوانی به این وجوه داشت.

  شنبه, شهريور 01, 1393 07:42 ب.ظ
 • لزوم تناسب قالی با دکوراسیون

  قالی ایرانی از جهات مختلف اعم از طرح و نقش، اندازه، جنس و نوع مواد اولیه، تراکم و رجشمار و رنگبندی بسیار متنوع است. از نظر تنوع طرح و نقشه آنقدر تنوع و فراوانی در قالی ایرانی وجود دارد که محقق صاحب نامی همانند جناب فورد اعتراف می نماید که به رغم آن که عمری را صرف پژوهش در خصوص طرحها و نقوش قالی نموده ولی باز هم کرارا طرحهایی از قالی ایران را برای اولین بار می بیند!
   

  شنبه, شهريور 01, 1393 07:01 ب.ظ
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟