اخبار و رویدادها | آخرین اخبار و رویدادهای اتحادیه تعاونی های فرش دستبافت روستایی آذربایجان شرقی
کد مطلب : 334  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 414   |   تاریخ درج: چهارشنبه, اسفند 25, 1395   |   ساعت: 09:37 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر پورتال

 

۵۵ هزار نفر در آذربایجان شرقی زیرپوشش بیمه قالیبافی قرار دارند

مدیر بیمه شدگان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی، گفت: ۵۴ هزار و ۷۹۰ نفر بیمه شده قالیبافی در استان داریم که جزو قالیبافان خانگی و شناسه دار صنایع دستی هستند، ضمن اینکه ۱۱۱۲ نفر هم در کارگاه‌های فرش دستبافت بیمه شده‌اند.

 

 

 

 

 

 

 


به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمدحسین یکانی عصر امروز در جلسه ستاد حمایت از صنعت فرش آذربایجان شرقی با اشاره به آمار بیمه قالیبافان در استان، اظهار داشت: 54 هزار و 790 نفر بیمه شده قالیبافی در استان داریم که جزو قالیبافان خانگی یا شناسه دار صنایع دستی هستند، ضمن اینکه 1112 نفر هم در کارگاه‌های فرش دستبافت بیمه شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیمه قالیبافی یکی از بیمه‌های موارد خاص است، افزود: برخی در موعد مقرر حق بیمه خود را پرداخت نکرده و با مشکلات جدی مواجه می‌شوند که باید آگاهسازی لازم از مقررات بیمه‌ای صورت گیرد تا پرداخت حق بیمه آنها قطع نشده و شامل پالایش بیمه شدگان نشوند.

مدیر بیمه شدگان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی ابراز داشت: 1000 نفر از افرادی هم که در سال گذشته حق بیمه قالیبافی خود را در موعد مقرر پرداخت نکرده بودند، دوباره به لیست بیمه شدگان افزوده شدند.

یکانی با بیان اینکه برخی از بیمه شدگان همزمان با قالی بافی در مشاغل دیگر هم حضور دارند، تصریح کرد: تداخل دو بیمه موجب حذف بیمه قالیبافی می‌شود که باید این موضوع به اطلاع بیمه شدگان برسد.

وی با تاکید بر اینکه عضویت در سایر صندوق‌ها مانند بیمه صندوق عشایر و روستائیان به صورت همزمان با بیمه قالیبافی مغایر با قانون است، گفت: هدف قانون‌گذار حمایت از قالیباف واقعی است لذا باید قوانین این حوزه رعایت شده و از مشکلات بعدی پیشگیری شود.

Share نسخه مخصوص چاپ
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟