اخبار و رویدادها | آخرین اخبار و رویدادهای اتحادیه تعاونی های فرش دستبافت روستایی آذربایجان شرقی
از سوی مجلس دولت مکلف به بیمه بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شد
دوشنبه, خرداد 22, 1396 by مدیر پورتال

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی طرح حمایت از هنرمندان،‌ استادکاران و فعالان صنایع دستی، ماده 2 این طرح را به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، دولت مکلف شد در اجرای قانون بیمه اجتماعی، قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه‌دار (کددار) مصوب 18 مرداد سال 88 نسبت به ساماندهی و بیمه کردن کلیه واجدان شرایط اقدام کند.

مطابق تبصره یک ماده 2 طرح مذکور، در اجرای قانون فوق، عدم حضور در ساعت معین در محل کار نمی‌تواند مبنای قطع بیمه قرار گیرد و ارزیابی توسط بازرسان سازمان صرفاً بر اساس مساحت مذکور در ماده 2 قانون فوق‌الذکر انجام می‌گیرد.

بر اساس تبصره 2 این ماده، دارندگان مجوز فعالیت موضوع قانون فوق از کلیه امتیازات و تعرفه‌های بخش صنعت در مورد حامل‌های انرژی، آب، برق و گاز برخوردار هستند.

همچنین بنا بر تبصره 3 ماده 2 طرح حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی، حمایت‌های موضوع این قانون با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌ها و تشکل‌های ذیربط در مورد قالیبافی و بافندگی فرش اجرا می‌شود.

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟