اخبار و رویدادها | آخرین اخبار و رویدادهای اتحادیه تعاونی های فرش دستبافت روستایی آذربایجان شرقی
برخی قالیبافان توان پرداخت حق بیمه را ندارند
جمعه, مهر 14, 1396 by مدیر پورتال

سیدجواد حسینی کیا درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صنعت فرش درکشور،گفت: یکی از موضوعاتی که در صنعت فرش حائز اهمیت است ،در نظرگرفتن ذائقه تولید بافت‌های فرش طبق سلایق شهروندان است، اما متاسفانه در این راستا عملکرد موفقیت آمیزی نداشتیم.

عضوهیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:یکی از موضوعاتی که بایددر بهبود صنعت فرش در اولویت قرار بگیرد، توسعه سیستم بازاریابی فرش است اما متاسفانه در زمینه تولید فرش ما صادرات محور حرکت نکردیم و این در حالی است که مشکلات مذکور در زمینه صنعت فرش  موجب  می شود، تولید بر روی دست قالی بافان بماند بنابراین انگیزه فرش بافان برای ماندگاری در چرخه تولید نیزکاهش می‌یابد.

چرخه تولید فرش در کشور روند مناسبی ندارد

 وی ادامه داد: چرخه تولید فرش در کشور روند مناسبی ندارد و این امر موجب شده گردش مالی در صنعت فرش اوضاع مناسبی نداشته باشد.

حسینی‌کیا  افزود: قطع شدن بیمه قالیبافان به عاملی همچون صرفه اقتصادی نیز مرتبط است زیرا زمانی که تولید بر روی دست تولیدکننده بدون مشتری می ماند ؛ واضح  است تولید کننده  توان پرداخت حق بیمه را از دست می دهد.

 تولید فرش صادرات محور نیست

وی ادامه داد: تولید فرش صادرات محور نیست بدین معنا که هزینه تولید برابری با نرخ فروش می کند، بنابراین با این اوصاف  تولید کننده  نمی تواند  درآمدی از  فعالیت اش  در  تولید فرش بدست آورد و با این شرایط مشخص است که فرش  به سمت تولید صادرات محور حرکت نخواهدکرد.

 صنعت فرش دچار بحران و ورشکستگی  شده است

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه صنعت فرش دچار بحران و ورشکستگی  شده است، یادآورشد: نزول صنعت فرش با کاهش ذائقه مردم برای استفاده  از سرامیک و سنگ در تزیینات واحدهای مسکونی یکی از دلیل مشکلات جاری صنعت فرش ایران است.

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟